طبقه‌بندی دوره‌های آموزشی MeetNeed

تمام طبقه‌بندی‌های MeetNeed

تجزیه و تحلیل صورت های مالی  | MeetNeed.ir

تجزیه و تحلیل صورت های مالی

تجزیه و تحلیل صورت های مالی با هزینه 5900000 ريال توسط موسسه مرکز مدیریت مالی آریانا برگزار می گردد. دوره بعدی قرار هست بزودی شروع شده و به مدت 24 ساعت ادامه یابد. این دوره به نشانی خيابان سهروردي جنوبي، خيابان ملايري‌پور غربي شماره 37، ساختمان آریانا برگزار خواهد گردید

مدت: 24 ساعت

مکان: خيابان سهروردي جنوبي، خيابان ملايري‌پور غربي شماره 37، ساختمان آریانا

مدیران ارشد تصمیم گیران اصلی هر بنگاه اقتصادی محسوب می شوند. این مدیران وظایف مختلفی بر عهده دارند که از جمله مهمترین آنها می توان به برنامه ریزی و کنترل اشاره نمود. انجام این وظایف بر اساس اطلاعاتی صورت می گیرد که در اختیار مدیران قرار دارد. مدیران با اَشکال مختلفی از اطلاعات مواجه هستند؛ اطلاعات مربوط به وضعیت تولید، اطلاعات مرتبط با منابع انسانی، اطلاعات مالی و مواردی از این دست. در این میان اطلاعات مالی را می توان مهمترین اطلاعاتی دانست که در اختیار مدیران قرار می گیرد. این اهمیت از آنجا ناشی می شود که اطلاعات مالی ویژگیهای مطلوبی دارند که عبارتند از: مرتبط با تصمیم گیریهای مدیران، کمی و غیرقابل تفسیر و قابل اعتماد. از موارد مطرح شده می توان اهمیت برخورداری و استفاده از اطلاعات مالی را دریافت. از آنجا که عمده اطلاعات مالی یک شرکت در صورتهای مالی آن منعکس می شود و صورتهای مالی را می توان عصاره اطلاعات مالی هر بنگاه دانست؛ لذا تحلیل صورتهای مالی می تواند شمایی کلی از وضعیت و عملکرد بنگاه را در اختیار مخاطبان قرار دهد.

شرکت کنندگان در این دوره درک جامعی از صورتهای مالی یک شرکت، اقلام مهم صورتهای مالی و ارتباط صورتهای مالی با یکدیگر کسب خواهند نمود و همچنین قادر خواهند بود در مورد کیفیت صورتهای مالی ( عدم دستکاری صورتهای مالی) نظر داده و مشخص کنند تا چه حد می توان به صورتهای مالی آن شرکت اعتماد نمود. علاوه بر این می توانند تحلیلی جامع از وضعیت یک شرکت بر مبنای صورتهای مالی آن ارائه دهند. این تحلیل می تواند آنها را در اتخاذ استراتژی های مناسب برای شرکت یاری نماید.

محتوای دوره:

اصول و مفاهیم حسابداری و مدیریت مالی
آشنايي با صورت‌هاي مالي (ترازنامه، صورت سود و زیان و صورت گردش وجوه نقد)
- آشنایی با کارکرد هر یک از این صورتها - بررسی رابطه صورتهای مالی با یکدیگر

- شناخت اقلام مهم هر یک از این صورتها - نحوه استفاده از هر یک از این صورتها در تحلیل مالی

آشنایی با مفهوم استهلاک و تأثیر آن بر صورت های مالی
آشنایی با روشهای مختلف تحلیل صورتهای مالی
- سیستم دوپونت - روش Z- Altman

- نسبتهای مالی (سودآوري، رشد، نقدينگي و ...) - تحلیل عمودی

بررسی مزایا و معایب روشهای تحلیل مالی
استفاده از اکسل در تحلیل مالی
سنجش کیفیت صورتهای مالی (میزان صحت اطلاعات ارائه شده)
تحلیل صورتهای مالی حداقل دو شرکت (یکی عضو بورس و فعال در صنعت خودروسازی و دیگری فعال در زمینه ساخت و ساز)
ویژگی های دوره:

مطالب ارائه شده در این دوره کاملا کاربردی هستند. هدف از این دوره آماده سازی شرکت کنندگان برای تجزیه و تحلیل صورتهای مالی یک شرکت واقعی با تمام پیچیدگیهای آن است؛ لذا از ارائه هر گونه مطلب صرفا تئوریک صرف نظر خواهد شد.
پس از ارانه اصول و ابزارهای تحلیل مالی، به تجزیه و تحلیل صورتهای مالی چند شرکت واقعی خواهیم پرداخت. این شرکتها در زمینه های مختلف (تولیدی، ساخت و ساز) فعال هستند و به گونه ای انتخاب شده اند که ظرافتهای تحلیل مالی در محیط واقعی را به شرکت کنندگان آموزش دهد.
از آنجا که تحلیل جامع نیازمند استفاده از نرم افزار اکسل است، مهارتهای لازم برای استفاده از اکسل در تجزیه و تحلیل صورتهای مالی به شرکت کنندگان آموزش داده خواهد شد. علاوه بر این در پایان دوره، نمونه ای ( Template ) از فایل اکسل در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد که می تواند در تحلیل های آتی مورد استفاده قرار گیرد. این فایل تمامی خصوصیات لازم برای ارائه یک تحلیل جامع را در بر خواهد داشت.
تلاش می شود در طول دوره مطالب به صورت ساده و به دور از هر گونه پیچیدگی کلامی ارائه شوند. تجربه مدرس در دوره های قبلی نشان می دهد که حتی شرکت کنندگانی که هیچ آشنایی اولیه با صورتهای مالی نداشته اند (مدیران غیرمالی) در انتهای دوره قادر به ارائه یک تحلیل حرفه ای در مورد صورتهای مالی بوده اند.
رعایت سادگی در ارائه مطالب به هیچ عنوان به معنای سادگی مطالب ارائه شده نخواهد بود. مطالب ارائه شده در این دوره، شرکت کنندگان را قادر می سازد تحلیلی جامع از صورتهای مالی شرکت ارائه دهند.


زمانبندی: 8 تا 10 اردیبهشت - ساعت 9 تا 17

مدرس دوره: مهندس محمد احمدی

پیشیاز دوره: ندارد

هزینه: 5,900,000 ريال

دوره آموزشی تجزیه و تحلیل صورت های مالی جهت ارتقا سطح مهارت تجزیه و تحلیل صورت های مالی ، موثر خواهد بود. ضمنا این دوره برای مشاغل مدیر مالی ، کارشناس مالی ، کارشناس حسابداری ، کارشناس حسابرسي ، توصیه می گردد. دانشجویان رشته های مدیریت مالی ، حسابداری ، نیز می توانند در این دوره حضور بهم رسانند

برای اطلاع از تاریخ برگزاری فرم رزرو صندلی را تکمیل فرمایید تا با شما تماس بگیریم

رزرو صندلی ارسال نظر
  » جهت رزرو صندلی، فرم زیر را تکمیل نمایید
آیا شما یک شرکت دانش‌بنیان هستید؟
ثبت کن
Powered by: Rafabece® Systems
  من را مطلع کن
کاربر گرامی، در صورت تمایل می‌توانید پس از وارد نمودن مشخصات خود، تجزیه و تحلیل صورت های مالی را رصد کنید
نام کامل شما*
ایمیل شما*
مورد علاقه*
شماره همراه*
استان، شهر*
شغل فعلی*
ثبت کن!
این وبسایت محصول رافابس سیستم است
جدیدترین رویدادهای آموزشی کسب و کار لیست موسسات معتبر آموزشی در ایران نرم افزار مدیریت مالی آنلاین نرم افزار مدیریت منابع انسانی ابری استخدام‌های رافابس سیستم
ارتباط با ما
لینکدین تلگرام اینستاگرام گوگل پلاس فیسبوک
MeetNeed.ir
درباره سایت تماس با سایت تعرفه خدمات ثبت نام ورود
اسپانسر طلایی
گروه مالی شریف
گروه‌های لینکدین
مهندسی مکانیک منابع انسانی مهندسی صنایع مالی و سرمایه
کانال تلگرام
@meetneed