طبقه‌بندی دوره‌های آموزشی MeetNeed

تمام طبقه‌بندی‌های MeetNeed

تشریح الزامات و مستندسازی سیستم مدیریت کیفیت (ISO 9001 : 2015) | MeetNeed.ir
هم اکنون جایگاه خود را رزرو کنید و 20% تخفیف بگیرید - کدتخفیف: MNd7d9fa

تشریح الزامات و مستندسازی سیستم مدیریت کیفیت (ISO 9001 : 2015)

تشریح الزامات و مستندسازی سیستم مدیریت کیفیت (ISO 9001 : 2015) با هزینه 1700000 ريال توسط موسسه شرکت HSE ARYA برگزار می گردد. دوره بعدی قرار هست بزودی شروع شده و به مدت 8 ساعت ادامه یابد. این دوره به نشانی تهران برگزار خواهد گردید

مدت: 8 ساعت

مکان: تهران

آخرین ویرایش استاندارد ISO 9001، استاندارد شاخص سیستم های مدیریت ایزو منتشر شد. این استاندارد ماحصل سه سال فعالیت کارشناسان 95 کشور بازنگری کننده این استاندارد برای به روز رسانی آن با توجه به نیازهای امروز است.

بیش از 1.1 میلیون گواهینامه در سراسر جهان بر اساس این استاندارد صادر شده است. استاندارد ISO 9001، به سازمانها کمک می کند تا به مشتریان نشان دهند، قادر به تولید محصولات و ارایه خدمات با کیفیت ثابت هستند. این استاندارد همچنین به عنوان ابزاری جهت تسهیل فرایندها و افزایش بهره وری به کار می رود.

استاندارد ISO 9001 توسط کمیته فنی ISO/ TC 176/SC2 تدوین شد. مسئولیت دبیرخانه این کمیته فنی بر عهده استاندارد بریتانیا (BSI) است.

استاندارد ISO 9001:2015 جایگزین نسخه قبلی خواهد شد و مراجع گواهی کننده باید ظرف 3 سال نسبت به صدور کلیه گواهی ها بر اساس این استاندارد جدید اقدام نمایند.

استاندارد ISO 9000 که مفاهیم و زبان مورد استفاده در خانواده استاندارد ISO 9000 را معین می کند نیز بازنگری شده و نسخه جدید آن موجود است.

برخی از تغییرات حاصل در ویرایش جدید ایزو 9001 یعنی ایزو 9001:2015 بدین شرح می باشد:

1- تغییرات تعاریف در متن: وارد کردن، حذف یا تغییر تعاریف از جمله تغییراتی است که در ویرایش جدید حاصل شده است. به طور مثال واژه محصول به 3 بخش: خروجی، محصول و خدمات تقسیم شده است.

2- تغییر ساختار: شاید یکی از بزرگترین تفاوت های بین این دو ویرایش ساختار آن ها باشد. نسخه جدید به 10 بند افزایش پیدا کرده است:
۱ - دامنه کاربرد

۲- استانداردهای مرجع

۳- واژگان و تعاریف

۴- زمینه کاری سازمان (محیط سازمان)
جهت شناخت محیط سازمان، عوامل داخلی و خارجی مرتبط با اهداف و استراتژی سازمان و تاثیرات آن¬ها بر سیستم مدیریت کیفیت باید مورد توجه قرار گیرند.

۵- رهبری
این بند به الزامات مرتبط با مدیریت ارشد، که می تواند یک شخص یا گروهی از افراد کنترل کننده سازمان باشد، می پردازد.

۶- طرح ریزی
بخش اول این بند مربوط به شناسایی ریسک هایی است که می تواند بر توانایی سازمان برای تولید محصول و ارائه خدمات قابل قبول تاثیر بگذارد. سازمان باید اقداماتی را جهت کنترل ریسک ها و فرصت ها طرح ریزی کند.

۷ - پشتیبانی
این بند شامل الزامات تعیین شده توسط سازمان، تامین منابع مورد نیاز برای استقرار، اجرا، نگهداری و بهبود سیستم مدیریت کیفیت، می باشد.

۸- عملیات
سازمان باید طرح ها و فرآیندهایی را جهت برآورده ساختن الزامات مشتری و طراحی محصول و خدمات، ایجاد کند. بند 7 ویرایش 2008 معادل بند 8 این ویرایش می باشد.

۹- ارزیابی عملکرد
این بند مربوط به الزامات پایش، اندازه گیری، تحلیل و ارزیابی می باشد.

۱۰- بهبود
عدم انطباق های موجود یا آن دسته از عدم انطباق هایی که می تواند به وجود آید، باید شناسایی شده و با استفاده از اقدامات اصلاحی، تحت کنترل قرار گیرند. در این ویرایش بندی در خصوص اقدام پیشگیرانه وجود ندارد. الزامات مورد نیاز برای بهبود سیستم مدیریت کیفیت و اثربخشی آن، نیز می بایست توسعه داده شود.تغییرات ایزو 9001:2015 نسبت به ایزو 9001:2008 :

- در ایزو 9001:2015 دو بند جدید به بند محیط سازمان اضافه شده است. این دو بند سازمان را ملزم به تعیین الزاماتی می کند که می تواند بر روی طرح ریزی سیستم مدیریت کیفیت و ارتقای سیستم تاثیر بگذارد.
4-1- شناخت سازمان و زمینه آن
4-2- شناخت نیازها و انتظارات طرف های ذینفع


- در ویرایش جدید بیشتر تاکید بر مستندسازی اطلاعات حیاتی و قابل استفاده در سازمان نسبت به روش های اجرایی و دستورالعمل ها شده است. واژه اطلاعات مستند جایگزین واژه های مستندات و سوابق شده است.- در ویرایش جدید استاندارد 9001 یعنی ایزو 9001:2015 تاکید زیادی بر رهبری و همسو کردن اهداف شده است و مدیریت ارشد نقش بیشتری در سیستم مدیریت خواهد داشت.

هزینه: 1,700,000 ريال

دوره آموزشی تشریح الزامات و مستندسازی سیستم مدیریت کیفیت (ISO 9001 : 2015) جهت ارتقا سطح مهارت مدیریت کیفیت ، بهبود بهره وری ، بهبود عملکرد ، افزایش کیفیت محصول ، رضایت مشتری ، مشتری مداری ، موثر خواهد بود. ضمنا این دوره برای مشاغل بهداشت حرفه ای ، بهداشت محیط ، توصیه می گردد. دانشجویان رشته های مهندسی صنایع ، بهداشت محیط ، بهداشت حرفه ای ، ایمنی صنعتی ، مدیریت HSE ، HSE ، نیز می توانند در این دوره حضور بهم رسانند

برای اطلاع از تاریخ برگزاری فرم رزرو صندلی را تکمیل فرمایید تا با شما تماس بگیریم

رزرو صندلی ارسال نظر
  » جهت رزرو صندلی، فرم زیر را تکمیل نمایید
آیا شما یک شرکت دانش‌بنیان هستید؟
ثبت کن
Powered by: Rafabece® Systems
  من را مطلع کن
کاربر گرامی، در صورت تمایل می‌توانید پس از وارد نمودن مشخصات خود، تشریح الزامات و مستندسازی سیستم مدیریت کیفیت (ISO 9001 : 2015) را رصد کنید
نام کامل شما*
ایمیل شما*
مورد علاقه*
شماره همراه*
استان، شهر*
شغل فعلی*
ثبت کن!
این وبسایت محصول رافابس سیستم است
جدیدترین رویدادهای آموزشی کسب و کار لیست موسسات معتبر آموزشی در ایران نرم افزار مدیریت مالی آنلاین نرم افزار مدیریت منابع انسانی ابری استخدام‌های رافابس سیستم
ارتباط با ما
لینکدین تلگرام اینستاگرام گوگل پلاس فیسبوک
MeetNeed.ir
درباره سایت تماس با سایت تعرفه خدمات ثبت نام ورود
اسپانسر طلایی
گروه مالی شریف
گروه‌های لینکدین
مهندسی مکانیک منابع انسانی مهندسی صنایع مالی و سرمایه
کانال تلگرام
@meetneed