طبقه‌بندی دوره‌های آموزشی MeetNeed

تمام طبقه‌بندی‌های MeetNeed

دوره آموزشی تجزیه‌وتحلیل صورت‌های مالی | MeetNeed.ir

دوره آموزشی تجزیه‌وتحلیل صورت‌های مالی

دوره آموزشی تجزیه‌وتحلیل صورت‌های مالی با هزینه 6200000 ريال توسط موسسه مرکز مدیریت مالی آریانا برگزار می گردد. دوره بعدی قرار هست بزودی شروع شده و به مدت 16 ساعت ادامه یابد. این دوره در شهر تهران و به نشانی خیابان سهروردی، خیابان ملایری‌پور برگزار خواهد گردید

مدت: 16 ساعت

مکان: تهران - خیابان سهروردی، خیابان ملایری‌پور

تجزیه و تحلیل صورتهای مالی برای مدیران ارشد که تصمیم گیران اصلی هر بنگاه اقتصادی محسوب می شوند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. مدیران به سطح دانش تحلیلی بسیار بالایی نیازمند هستند، این مدیران وظایف مختلفی بر عهده دارند که از جمله مهمترین آنها می توان به برنامه ریزی و کنترل اشاره نمود و در اختیار داشتن رویکرد تحلیلی مالی و توانایی تجزیه اقلام هر صورت مالی برای آن ها امری کلیدی است. انجام این وظایف بر اساس اطلاعاتی صورت می گیرد که در اختیار مدیران قرار دارد. مدیران با اشکال مختلفی از اطلاعات مواجه هستند که بخش زیادی از آن در صورتهای مالی هر شرکت منعکس می شود؛ اطلاعات مربوط به وضعیت تولید، اطلاعات مرتبط با منابع انسانی، اطلاعات مالی و مواردی از این دست.
در این میان اطلاعات مالی را می توان مهمترین اطلاعاتی دانست که در اختیار مدیران قرار می گیرد. این اهمیت از آنجا ناشی می شود که اطلاعات مالی که در هر صورت مالی ویژگیهای مطلوبی دارند که عبارتند از: مرتبط با تصمیم گیریهای مدیران، کمی و غیرقابل تفسیر و قابل اعتماد. از موارد مطرح شده می توان اهمیت برخورداری و استفاده از اطلاعات مالی را دریافت.

از آنجا که عمده اطلاعات مالی یک شرکت در صورت های مالی آن منعکس می شود و صورت های مالی را می توان عصاره اطلاعات مالی هر بنگاه دانست؛ لذا تحلیل صورتهای مالی می تواند شمایی کلی از وضعیت و عملکرد بنگاه را در اختیار مخاطبان قرار دهد.

شرکت کنندگان در این دوره درک جامعی از صورتهای مالی یک شرکت، اقلام مهم صورتهای مالی و ارتباط صورتهای مالی با یکدیگر کسب خواهند نمود و همچنین قادر خواهند بود در مورد کیفیت صورتهای مالی ( عدم دستکاری صورتهای مالی) نظر داده و مشخص کنند تا چه حد می توان به صورتهای مالی آن شرکت اعتماد نمود. علاوه بر این می توانند تحلیلی جامع از وضعیت یک شرکت بر مبنای صورتهای مالی آن ارائه دهند. این تحلیل می تواند آنها را در اتخاذ استراتژی های مناسب برای شرکت یاری نماید.
برای مشاهده چند نمونه صورت مالی می توانید به سایت کدال و کمیته اوراق بهادار ایلات متحده مراجعه کنید.
محتوای دوره تجزیه و تحلیل صورتهای مالی:
اصول و مفاهیم حسابداری و مدیریت مالی
آشنايي با صورت‌هاي مالي (ترازنامه، صورت سود و زیان و صورت گردش وجوه نقد)
– آشنایی با کارکرد هر یک از این صورتها – بررسی رابطه صورتهای مالی با یکدیگر
– شناخت اقلام مهم هر یک از این صورتها – نحوه استفاده از هر یک از این صورتها در تحلیل مالی
آشنایی با مفهوم استهلاک و تأثیر آن بر صورت های مالی
آشنایی با روشهای مختلف تحلیل صورتهای مالی
– سیستم دوپونت – روش Z- Altman
– نسبتهای مالی (سودآوري، رشد، نقدينگي و …) – تحلیل عمودی
بررسی مزایا و معایب روشهای تحلیل مالی
استفاده از اکسل در تحلیل مالی
سنجش کیفیت صورتهای مالی (میزان صحت اطلاعات ارائه شده)
تحلیل صورتهای مالی حداقل دو شرکت (یکی عضو بورس و فعال در صنعت خودروسازی و دیگری فعال در زمینه ساخت و ساز)
ویژگی های دوره تجزیه و تحلیل صورتهای مالی:
تجزیه تحلیل صورتهای مالی از مباحث پیچیده مالی است. مطالب ارائه شده در این دوره کاملا کاربردی هستند. هدف از این دوره آماده سازی شرکت کنندگان برای تجزیه و تحلیل صورتهای مالی یک شرکت واقعی با تمام پیچیدگیهای آن است؛ لذا از ارائه هر گونه مطلب صرفا تئوریک صرف نظر خواهد شد.
پس از ارانه اصول و ابزارهای تحلیل مالی، به تجزیه و تحلیل صورتهای مالی چند شرکت واقعی خواهیم پرداخت. این شرکتها در زمینه های مختلف (تولیدی، ساخت و ساز) فعال هستند و به گونه ای انتخاب شده اند که ظرافتهای تحلیل مالی در محیط واقعی را به شرکت کنندگان آموزش دهد.
از آنجا که تحلیل جامع نیازمند استفاده از نرم افزار اکسل است، مهارتهای لازم برای استفاده از اکسل در تجزیه و تحلیل صورتهای مالی به شرکت کنندگان آموزش داده خواهد شد. علاوه بر این در پایان دوره، نمونه ای ( Template ) از فایل اکسل در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد که می تواند در تحلیل های آتی مورد استفاده قرار گیرد. این فایل تمامی خصوصیات لازم برای ارائه یک تحلیل جامع را در بر خواهد داشت.
تلاش می شود در طول دوره مطالب به صورت ساده و به دور از هر گونه پیچیدگی کلامی ارائه شوند. تجربه مدرس در دوره های قبلی نشان می دهد که حتی شرکت کنندگانی که هیچ آشنایی اولیه با صورتهای مالی نداشته اند (مدیران غیرمالی) در انتهای دوره قادر به ارائه یک تحلیل حرفه ای در مورد صورتهای مالی بوده اند.
رعایت سادگی در ارائه مطالب به هیچ عنوان به معنای سادگی مطالب ارائه شده نخواهد بود. مطالب ارائه شده در این دوره، شرکت کنندگان را قادر می سازد تحلیلی جامع از صورتهای مالی شرکت ارائه دهند.

هزینه: 6,200,000 ريال

دوره آموزشی دوره آموزشی تجزیه‌وتحلیل صورت‌های مالی جهت ارتقا سطح مهارت تجزیه و تحلیل مالی ، تحلیل صورت‌های مالی ، تجزیه و تحلیل صورت های مالی ، روش Z- Altman ، نسبتهای مالی ، سنجش کیفیت صورتهای مالی ، موثر خواهد بود. ضمنا این دوره برای مشاغل کارشناس مالی ، مدیر مالی ، توصیه می گردد. دانشجویان رشته های مدیریت مالی ، حسابداری ، نیز می توانند در این دوره حضور بهم رسانند

برای اطلاع از تاریخ برگزاری فرم رزرو صندلی را تکمیل فرمایید تا با شما تماس بگیریم

رزرو صندلی ارسال نظر
  » جهت رزرو صندلی، فرم زیر را تکمیل نمایید
آیا شما یک شرکت دانش‌بنیان هستید؟
ثبت کن
Powered by: Rafabece® Systems
» مدرس
دکتر محمد احمدی
مدرس رسمی موسسه مالی آریانا
  من را مطلع کن
کاربر گرامی، در صورت تمایل می‌توانید پس از وارد نمودن مشخصات خود، دوره آموزشی تجزیه‌وتحلیل صورت‌های مالی را رصد کنید
نام کامل شما*
ایمیل شما*
مورد علاقه*
شماره همراه*
استان، شهر*
شغل فعلی*
ثبت کن!
این وبسایت محصول رافابس سیستم است
جدیدترین رویدادهای آموزشی کسب و کار لیست موسسات معتبر آموزشی در ایران نرم افزار مدیریت مالی آنلاین نرم افزار مدیریت منابع انسانی ابری استخدام‌های رافابس سیستم
ارتباط با ما
لینکدین تلگرام اینستاگرام گوگل پلاس فیسبوک
MeetNeed.ir
درباره سایت تماس با سایت تعرفه خدمات ثبت نام ورود
اسپانسر طلایی
گروه مالی شریف
گروه‌های لینکدین
مهندسی مکانیک منابع انسانی مهندسی صنایع مالی و سرمایه
کانال تلگرام
@meetneed